ZDRAV UM ZA ŽIVOT PUN!
Autor: Nataša Salamon Rebić, 27. 4. 2022.

U petak, 8. travnja nakon prisilne pauze zbog COVID-19 virusa, u našoj smo školi ponovo organizirali projektni dan pod nazivom Zdrav um za život pun! Kao što se može naslutiti iz samog naziva, tema ovogodišnjeg projektnog dana bilo je mentalno zdravlje. Na ovaj način htjeli smo informirati učenike o važnosti brige za mentalno zdravlje te ih i same potaknuti na to.

Učenici od 1. do 4. razreda kroz cjelodnevnu radionicu razgovarali su o emocijama, zašto su nam važne, kako ih trebamo izraziti te zašto je jako važno osvijestiti i izraziti emocije. Svaki je razred na istu temu napravio i plakat kojem je cilj potaknuti ih na razmišljanje, osvještavanje i izražavanje emocija.

Učenici od 5. do 8. razreda bavili su se istraživačkim radom koji su vrlo lijepo i timski obavili. Svaki je razred obradio jednu temu vezanu uz mentalno zdravlje te su kasnije svima ostalima izložili ono što su saznali.

Na početku samog projektnog dana izloženi su rezultati kratkog školskog istraživanja o razini stresa, anksioznosti i depresivnosti kod učenika predmetne nastave.

Na kraju učeničkih izlaganja, održano je kratko predavanje o važnosti brige za mentalno zdravlje od strane školske psihologinje. Također su predstavljeni načini na koji učenici mogu potražiti pomoć te je otvoren školski sandučić povjerenja preko kojeg učenici također mogu zatražiti podršku i pomoć u školi.

Učenici su odradili zaista fantastičan posao, a to možete vidjeti i u galeriji slika. I za kraj, ne zaboravimo svi ponekad zastati, udahnuti i posvetiti vrijeme svojem mentalnom zdravlju! 😊