OSNOVNI PODACI O ŠKOLI

2016./ 2017.

IGRICE

Priprema se projekt za energetsku obnovu OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli
Autor: Administrator , 7. 6. 2016.

Na temelju izrađene projektne dokumentacije omogućiti će se ulaganje u energetsku obnovu zgrade matične škole, čime će direktno doprinijeti smanjenju potrošnje energije, ali i boljih uvjeta za rad.

Priprema se projekt

za energetsku obnovu

OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli

U sklopu Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014.-2020., Prioritetna os 4: Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije, investicijski prioritet 4c: Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenja OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, te u stambenom sektoru, specifični cilj 4c1: Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora sklopljeni su ugovori o financiranju izrade projektne dokumentacije za energetsku obnovu triju osnovnih škola na području Krapinsko-zagorske županije , a jedna od tih škola je i OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli.

Osnovna aktivnost je izraditi kompletnu projektno-tehničku dokumentaciju na razini glavnog projekta koja će detaljno opisati mjere energetske učinkovitosti i njihovu provedbu na zgradi matične škole u Humu na Sutli, u cilju postizanja maksimalnih energetskih ušteda.

Projekt energetske obnove obuhvaća:

·         postavljanje toplinske izolacije na vanjske zidove,

·         zamjenu vanjske stolarije,

·         rekonstrukciju i toplinsku izolaciju krova,

·         zamjenu rasvjetnih tijela te

·         rekonstrukciju sustava grijanja uz ispitivanje mogućnosti ugradnje kotla na biomasu, a prema načelu ekonomske opravdanosti.

Glavni projekt uključuje i izradu elaborata ušteda energije s prikazom postojećeg i novog stanja kojim se računski dokazuje da će predviđene mjere energetske učinkovitosti rezultirati uštedom energije za grijanje na godišnjoj razini od najmanje 20%.

Ukupna vrijednost bespovratnih sredstava (bez PDV-a) za OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli iznosi 50.025,00 HRK..

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj.