Tradicijske igračke I.

Tradicijske igračke II.

Tradicijske igračke III.

U produženom boravku obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje uz crtanje Vukovarskog vodotornja. Iako smo još mali i neke stvari nam nisu sasvim jasne, no jedna sigurno je, a to je da je VUKOVAR GRAD HEROJA i da se to ne smije zaboraviti.

U našoj školi je i ove školske godine organiziran program produženog boravaka i to za učenike 1. i 2. razreda.

Rad u produženom boravku  obuhvaća učenje, organizirano i slobodno vrijeme te vrijeme predviđeno za doručak, ručak i užinu. Osim pisanja zadaća i učenja učenici u produženom boravku mogu zadovoljiti svoj interes i za drugim aktivnostima. Tu se prije svega misli na igru i zajedničko druženje, jer se tako razvija veća socijalizacija učenika i homogenizacija grupe.  Vrlo često, ovisno o vremenskim prilikama, učenici borave na svježem zraku igrajući se i družeći se na školskom igralištu, a zimi potrebu za kretanjem i sportom zadovoljavaju u sportskoj dvorani.

Produženi boravak ima za cilj i prevenciju neprihvatljivih oblika ponašanja pa se učenicima nude i dodatni sadržaji kroz razne radionice. U okviru glazbeno–plesne radionice zadovoljavaju potrebu za pjesmom i plesom, a na likovnim radionicama učenici uče raditi raznim likovnim tehnikama. U nastavku pogledajte neke od njih.

Učiteljica produženog boravka Karolina Kučiš

GALERIJA SLIKA