Dana 15. studenog 2024. učenici od 1. do 8. razreda i učitelji naše škole su obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, koji se obilježava 18. studenoga. Sjećanje je to na agresiju, koja se odvijala tijekom tri mjeseca 1991. godine i rezultirala je gotovo potpunim uništenjem grada i njegovim padom u ruke neprijatelja. Učenici su na satovima hrvatskog jezika čitali i slušali tekst Siniše Glavaševića, a isto tako su čitali i poslušali pjesmu Stoji grad. Učenici nižih razreda su gledali fotografije grada, kako je izgledao nekad, prije rata, za vrijeme rata i danas, simbole grada Vukovara(Vukovarski vodotoranj, kameni križ, Aleju hrvatskih branitelja, Vučedolsku golubicu), razgovarali su o geografskom smještaju. Pročitali su slikovnicu “Povratak u Vukovar” koju su napisali učenici 2. razreda iz Ivanca. Na kraju su pisali akrostih o Vukovaru. Za vrijeme velikog odmora su učenici koji su donijeli svijeće, zajedno sa učiteljima zapalili svijeće na platou ispred škole.
ŠKOLA U PRIRODI
Od 8. do 10. lipnja učenici 4. razreda boravili su u Školi u prirodi. Program se odvijao u Velikom Žitniku u okruženju Outward Bound edukacijskog centra uz vodstvo instruktora tijekom cijelog programa.S ove pustolovine djeca su došla puna znanja, vještina i...


