MEĐUNARODNI DAN BIJELOG ŠTAPA

Međunarodni dan slijepih i slabovidnih osoba obilježava se svake godine 15. listopada, a poznat je i pod nazivom Međunarodni dan bijelog štapa. U našoj školi održane su radionice s učenicima petih razreda. Radionice je vodila profesorica Draženka Buči iz Centra za odgoj i obrazovanje Vinko Bek u Zagrebu. Učenici su se upoznali s osobitostima učenja i teškoćama slijepih i slabovidnih osoba. Imali su priliku isprobati simulacijske naočale, pokazati svoje umijeće prevođenja Brailleovog pisma, igrati zvučni memori, taktilni domino, križić kružić i čovječe ne ljuti se. Upoznali su se sa taktilnim slikovnicama i knjigama na brajici. Bilo je vrlo zanimljivo i poučno. Zahvaljujemo profesorici Draženki Buči i Centru Vinko Bek što su nam omogućili da na taj način učimo kako bismo mogli bolje razumjeti osobe koje su slijepe ili slabovidne.

Datum objave: 18. listopada 2024.
Kategorija: Vijesti

Pročitajte još

IZLET ZADRUGARA U CELJE

IZLET ZADRUGARA U CELJE

U utorak 9. lipnja 2026. učenici, koji  su tijekom cijele školske godine bili jako aktivni i angažirani u radu učeničke zadruge, išli su na nagradni izlet u Celje. Na izlet smo išli vlakom. U Celju smo posjetili Tropsku hišu u kojoj su smještene brojne tropske i...

Obavijest za roditelje budućih prvašića

Poštovani roditelji, roditeljski sastanak za učenike prvog razreda u šk. godini 2026. /2027. održat će se 24. 6. 2026. u matičnoj školi s početkom u 16 sati. Upisnice su kreirane, nalaze se u sustavu za upise, molimo roditelje da ih preuzmu. Upisnicu potpisuju oba...

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content