Dana 15. studenog 2024. učenici od 1. do 8. razreda i učitelji naše škole su obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, koji se obilježava 18. studenoga. Sjećanje je to na agresiju, koja se odvijala tijekom tri mjeseca 1991. godine i rezultirala je gotovo potpunim uništenjem grada i njegovim padom u ruke neprijatelja. Učenici su na satovima hrvatskog jezika čitali i slušali tekst Siniše Glavaševića, a isto tako su čitali i poslušali pjesmu Stoji grad. Učenici nižih razreda su gledali fotografije grada, kako je izgledao nekad, prije rata, za vrijeme rata i danas, simbole grada Vukovara(Vukovarski vodotoranj, kameni križ, Aleju hrvatskih branitelja, Vučedolsku golubicu), razgovarali su o geografskom smještaju. Pročitali su slikovnicu “Povratak u Vukovar” koju su napisali učenici 2. razreda iz Ivanca. Na kraju su pisali akrostih o Vukovaru. Za vrijeme velikog odmora su učenici koji su donijeli svijeće, zajedno sa učiteljima zapalili svijeće na platou ispred škole.
IZLET ZADRUGARA U CELJE
U utorak 9. lipnja 2026. učenici, koji su tijekom cijele školske godine bili jako aktivni i angažirani u radu učeničke zadruge, išli su na nagradni izlet u Celje. Na izlet smo išli vlakom. U Celju smo posjetili Tropsku hišu u kojoj su smještene brojne tropske i...

