Vijeće učenika u posjetu Pravobraniteljici

U petak, 10. siječnja  2025.  godine članovi  Vijeća učenika naše škole posjetili su pravobraniteljicu za djecu Helencu Pirnat Dragičević u Zagrebu na njen poziv kojeg je uputila školi  u listopadu 2024. godine.  U pratnji su bile stručne suradnice Mirjana Petrak i Rea Dravinec. Naše učenike dočekale su otvorenih ruku Pravobraniteljica i psihologinja Davorka Osmak Franjić. Pravobraniteljica nas je u uvodnom dijelu upoznala s ulogom koju ima na ovoj dužnosti na koju je imenovana od strane Vlade RH,  podsjetila nas na  međunarodni dokument kojim su  određena dječja prava, a to je Konvencija o pravima djeteta koju je potpisala i Republika Hrvatska.

Nakon toga održana je radionica u kojoj smo aktivno sudjelovali, iznosili svoja mišljenja i stavove vezano uz dječja prava ali i obveze.

To je bila prilika da upoznamo ulogu pravobraniteljice u zaštiti dječjih prava, shvatili smo da se kod nas vodi briga o dječjim pravima, da se reagira kad su ona ugrožena i da se  problemi rješavaju. Pozvani smo da se uključimo u Mrežu mladih savjetnika  u sljedećem mandatu.

Nakon službenog dijela krenuli smo u kraću šetnju po centru Zagreba i počastili se na način koji smo sami izabrali.

Emanuela Hlupić 8.a,

predsjednica Vijeća učenika

Datum objave: 14. siječnja 2025.
Kategorija: Vijesti

Pročitajte još

IZLET ZADRUGARA U CELJE

IZLET ZADRUGARA U CELJE

U utorak 9. lipnja 2026. učenici, koji  su tijekom cijele školske godine bili jako aktivni i angažirani u radu učeničke zadruge, išli su na nagradni izlet u Celje. Na izlet smo išli vlakom. U Celju smo posjetili Tropsku hišu u kojoj su smještene brojne tropske i...

Obavijest za roditelje budućih prvašića

Poštovani roditelji, roditeljski sastanak za učenike prvog razreda u šk. godini 2026. /2027. održat će se 24. 6. 2026. u matičnoj školi s početkom u 16 sati. Upisnice su kreirane, nalaze se u sustavu za upise, molimo roditelje da ih preuzmu. Upisnicu potpisuju oba...

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content