VELJAČA

13.2.2018.

MAŠKARE

Veselje je danas ispunilo našu školu, vještice, superjunaci, gusari, duhovi i princeze družili su se, zabavljeli, pjevali i plesali.

12.2.2018.

100. DAN ŠKOLE

6.2.2018.

DAN SIGURNIJEG INTERNETA

Dan sigurnijeg interneta obilježili smo dvjema radionicama.

1. radionica, prvi-drugi razred:

Velika odluka malog pačića

Pročitali smo zajedno slikovnicu o pačiću ( LINK NA SLIKOVNICU )i analizirali je. Nakon toga oslikali smo pravila sigurnog ponašanja na internetu te izradili plakat.

2. radionica, treći - četvrti razred

Osobni podatci na internetu

Radionica je započela komentiranjem dobivenih rezultata vođenja dnevnika korištenja računala. Zatim smo zajedno pogledali crtani film Adventures of Reda & Neto – Trapped in the magic potion te ga analizirali.

Odradili smo simulaciju dijeljenja osnovnih osobnih podataka s nekim koga ne vidimo i ne znamo tko je. Odigrali smo igru Moji osobni podatci.

Istaknuli smo važnost čuvanja osobnih podataka i potrebu za pažljivim dijeljenjem podataka te smo proučili 5 savjeta za sigurno korištenje interneta.

31.1. 2018.

DONACIJA RAČUNALA

Zahvaljujući donaciji Vetropack straže, naša škola opremljena je trima novim (rabljenim) računalima.

20.12.2017.

KAZALIŠNA PREDSTAVA

Općina Hum na Sutli darovala je učenike naše škole lutkarskim mjuziklom Božićna medalja za dobrotu, Produkcije Z.

19.12.2017.

HUMANITARNA AKCIJA

Prikupljana su sredstva za pomoć u liječenju djevojčice Tine Bračun iz Brezna koja boluje od spinalne mišićne atrofije. Prikupljeno je 3.900,10 kn i 32,17 EUR.

19.12.2017.

BOŽIĆNA PRIREDBA

6.12. 2017.

DOŠAO JE SVETI NIKOLA

Prigodnom svečanošću obilježili smo blagdan Svetog Nikole. Svim učenicima ostavio je darove. Pridružio nam se i župnik Damir Ivanek.

30.11.2017.

RUKSAK PUN KULTURE

Ruksak (pun) kulture program je koji omogućava usvajanje i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u
sredinama s ograničenom dostupnosti kulturnim i umjetničkim Program zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo
znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore kurikulu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.  Učenici naših područnih škola danas su u Druškovcu pogledali lutkarsku predstavu Uspavanka za Bellu koju je izvela Umjetnička organizacija Gllugl iz Varaždina. To je lutkarska je fantazija o životu pasa, kakvim bismo ga mogli vidjeti u našoj mašti. Naši su junaci stoga karakteri s ljudskim osobinama i životnim pričama. Priča je to, prije svega, o ljubavi, odanosti i prijateljstvu koje može svladati sve prepreke i nedaće.

ADVENT ZAPOČINJE

Svaki razred je uz pomoć vjeroučiteljice Maje izradio svoj vjenčić i advent u PŠ Prišlin može započeti.

24.11.2017.

Coco i velika tajna, dugometražni animirani film - pun pogodak u kinu u Humu na Sutli!

JESENSKI KUTIĆ LIKOVNE GRUPA

12.10.2017.: LUTKARSKA PREDSTAVA U NAŠOJ ŠKOLI

Interaktivni lutkarski mjuzikl "Pravi prijatelj" koji sadrži čak 18 originalnih songova govori o pravim vrijednostima, prijateljstvu i dobrim djelima koje od malena trebamo činti jedni drugima. Dječak Marko želi za prijatelja neku poznatu osobu. Mudra vila ga odvede u Bajkosvijet, a Darko mu pravi društvo. Putem sretnu Pinokija, Mačka u čizmama, Petra Pana i druge likove iz bajki, Darko pomaže Marku, savjetuje ga, pazi na njega i štiti ga. Na povratku iz Bajkosvijeta, Marko i Darko shvate da su jedan drugome pravi prijatelji. Kroz niz zanimljivih situacija praćenih pitkim songovima djeca će prepoznati vrline pravog prijatelja.

Predstava je poklonilo djeci PŠ Prišli i PŠ Brezno DND Hum na Sutli.

11.10.2017.: DAN KRUHA

U našoj školi danas smo obilježili Dan kruha. Učenici su donijeli krušne proizvode koje su, uz njihovu pomoć pripremili roditelji, djedovi ili bake kod kuće. Župnik je kruh blagoslovio te smo svi zajedno uživali u ukusnom doručku. Nakon toga učenici četvrtog razreda su u pratnji župnika, vjeroučiteljice i svoje učiteljice posjetili starački dom u Poredju te kruh podijelili sa staricama uz prigodnu riječ i pjesmu.

Ostale fotografije pogledajte ovdje

15.9.2017.:GOSTOVANJE SPISATELJICE

Danas je u našoj školi gostovala književnica Željka Horvat Vukelja. Svojim pričokazima oduševila je sve učenike naše škole i PŠ Brezno

Ostale fotografije su ovdje

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN

Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, 10. rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Učenici i učiteljice PŠ Prišlin obilježili su ga sportskim natjecanjem i igrama noseći simbolično bijele majice.

Fotografije: HOD

PRVI RAZRED - DOBRODOŠLICA!

Veseo početak prvašića u Prišlinu. Druženje i igra nastavilo se zajedničkom fotkom sa roditeljima uz prefinu tortu. 😀

SPREMNI ZA NOVU ŠKOLSKU GODINU

Tijekom ljetnih praznika područna škola Prišlin je djelomično obnovljena. Obojani su zidovi u obje učionice u prizemlju te je stara zidna obloga prelakirana u bijelo. U učionicama na katu montirane su unutrašnje rolete na prozore za zaštitu od sunca i zamračivanje.

Predškoli je uređena najmanja učionica u prizemlju te je opremljena namještajem iz donacije i pločom.

I naša područna škola pripremila se za ulazak u sustav e-škola te za korištenje e-dnevnika. Svaka učiteljica ima svoje prijenosno računalo. Donacijom tvrtke BDF internet je proveden do sviju učionica. Sve učionice opremljene su velikim zidnim LCD televizorom za spajanje na kompjutor.

Najvažnije od svega, našu školu polazit će novih 14-oro učenika prvog razreda, te smo "narasli" za 9-oro učenika u odnosu na lani. Sretno nam svima, a posebno njima!