Natječaj Eko fotka 2021.

U organizaciji Udruge Lijepa naša i Osnovne škole Ferdinandovac traje natječaj Eko fotka 2021.. Na natječaj se mogu prijaviti učenici od petog do osmog razreda. Svaki učenik može priložiti najviše četiri  fotografije. Fotografije mogu biti u boji ili crno-bijele, trebaju biti u digitalnom obliku,  format je 21x15 cm. Teme fotografija: Ovo raduje našu majku Prirodu ( čovjekovo djelovanje u suglasju s prirodom) ili Ovo nanosi bol našoj majci Prirodi ( svi čovjekovi postupci koji nisu u skladu s održivim razvojem i prirodnom ravnotežom). Fotografije predati eko koordinatoricama u školi učiteljici Jasminki Podhraški ili učiteljici Valentini Petek najkasnije do 19.travnja 2021. godine.

Unaprijed zahvaljujem,

Valentina

Osnovna škola Viktora Kovačića

22.02.2017.

Natječaj za  učenike

U organizaciji OŠ Starigrad  i pod pokroviteljstvom Ministarstva  zaštite okoliša i prirode započeo je natječaj Zeleno srce kuca za nas 2017.. Na natječaj se mogu prijaviti učenici od prvog do osmog razreda . Učenici će likovnim i pisanim izričajem dočarati tajanstveni život prirode u najskrovitijim dijelovima zaštićenih područja. Svoja će  znanja i iskustva  kreativno  i imaginarno  prikazati kroz odabrani detalj zaštićene prirode. Zadana tema je Zeleni kutak moje domovine.

Učenici svoje pisane radove ili likovne radove ( u bilo kojoj tehnici) moraju predati eko koordinatoricama u školi učiteljici Jasminki Podhraški ili učiteljici Nikolini Ljubić najkasnije do 26. 4.  2017. godine.

Eko koordinatorica: Nikolina Ljubić

Osnovna škola Viktora Kovačića

08.02.2017.

NATJEČAJ EKO FOTKA 2017.

U organizaciji Udruge Lijepa naša i Osnovne škole Ferdinandovac započeo je natječaj Eko fotka 2017.. Na natječaj se mogu prijaviti učenici od petog do osmog razreda . Svaki učenik može priložiti najviše četiri  fotografije. Fotografije mogu biti u boji ili crno-bijele, trebaju biti u digitalnom obliku ,  format je 21x15 cm. Teme fotografija: Ovo raduje našu majku Prirodu ( čovjekovo djelovanje u suglasju s prirodom) ili Ovo nanosi bol našoj majci Prirodi ( svi čovjekovi postupci koji nisu u skladu s održivim razvojem i prirodnom ravnotežom). Fotografije predati eko koordinatoricama u školi učiteljici Jasminki Podhraški ili učiteljici Nikolini Ljubić najkasnije do 30. ožujka 2017. godine.

NATJEČAJ TETRA PAK – EKO PAKET 2017.

U edukativnom projektu Eko –paket, koji provode tvrtka Tetra Pak i   Udruga Lijepa naša započeli smo sa sakupljanjem tetra pak ambalaže koju možete stavljati u kartonske kutije na ulazu u školu. Osim zbrinjavanja otpada , organizirati ćemo radionice na kojima će moći sudjelovati učenici od prvog do osmog razreda i učenici Područnih škola u kojima ćete moći  crtati, slikati i izrađivati skulpture, ali i izraditi  čestitke, lustere, košare, kutije za knjige. Ovo su neke od stvari koje možete izraditi od upotrijebljene Tetra Pak ambalaže. Nema ograničenja kada je u pitanju kreativnost u osmišljavanju likovnih djela i uporabljivih predmeta. Tema radionica u veljači je  zaštita šuma osobito biljnih vrsta, a u ožujku Dan planeta Zemlja. Molimo Vas da i kod kuće skupljate tetra pak ambalažu i da istu donesete u školu kad će biti radionice. Pobjednike natječaja očekuju bogate nagrade.