TREĆI RAZRED

Tema: Zaštita voda

17. 11. 2017.

Nositelji radionice: Valentina Rebernjak i Đurđa Turner

CILJ EKO-PROJEKTNOG  DANA: Osvijestiti odgovornost o važnosti vode za život i njene zaštite.

Učenici su uz korištenje IKT-e igrom asocijacija otkrili  temu na našoj radionici.

Nakon toga su radili u skupinama. Uz pomoć interneta, udžbenika i listića otkrivali su i pisali Gdje sve ima vode?, Kakva voda može biti? Zašto je voda važna?

Uz pomoć digitalne slikovnice u izradi Hrvatskih voda istraživali su tko to sve onečišćuje vodu te spoznali koji je naš doprinos u zaštiti voda. Zatim su radili plakat „Zaštita voda“. Upoznali su pjesmu Mladena Kušeca „Voda“. Slikali su neobičan vodeni cvijet. Igrali su igre „Preko bare“, „Preskoči potok“, „More, brijeg“. Posebno im se dopao „Mini eko projekt“. Ujutro prije početka radionice stavili su u čašu s vodom stabljiku peršina, u vodu su kapnuli nekoliko kapi plave tinte. Zamislili su da je to stablo. Ostavili su ga u čaši nekoliko sati. Izvadili su peršin iz čaše, rasjekli ga po dužini stabljike. Vidjeli su kako se tinta popela po dužini stabljike te zaključili da onečišćena voda loše djeluje na biljke, a analogno tome i na ostala živa bića. Spoznali su da pitke vode ima malo. Zaključili su da onečišćenje vode dovodi do EKOLOŠKE KATASTROFE. Eko poruka dana bila je VODA TREBA POMOĆ.

Pogledajte naše fotografije.

PROJEKTI DAN Wasserverschmutzung – Das Wasser braucht unsere Hilfe! (Onečišćenje vode – Voda treba našu pomoć!) U petak, 17.11.2017., u našoj školi održao se Projektni dan na temu ˝Zaštita voda˝. Nastava iz njemačkog jezika u 3. razredu PŠ Prišlin bila je organizirana kroz rad u edukativnoj radionici, a učenici su radili u grupama. Učenici su kroz razgovor zaključili da svaki pojedinac treba aktivno sudjelovati u očuvanju i zaštiti prirode. Naučili su osnovni vokabular vezan uz temu vode (das Wasser – voda, die Verschmutzung – onečišćenje, schützen – čuvati), a izradili su i plakat, kojim su htjeli poručiti, kako bismo se trebali ponašati da ne onečistimo vodu. Na plakatu se nalaze njihovi crteži, a ispod njih poruke na njemačkom jeziku te njihov prijevod na hrvatski (Toilette ist kein Mülleimer! – WC nije kanta za smeće!) . Na plakatu se nalazi i kuverta s eko-porukama (ECO-Nachrichten), koje su učenici sami osmislili. Učenici su zaključili da je njihova glavna poruka ovog projekta - da vodi treba naša pomoć, kako bi ona ostala čista i pitka.

PREVENTIVNI PROGRAM:

DAN TOLERANCIJE – 16.STUDENOGA

Dan tolerancije obilježen je na nastavnom satu Hrvatskog jezika (međupredmetna tema Građanskog odgoja):

Uvodni dio: Izrada plakata – Što znači biti tolerantan?

Najava:  Dan tolerancije.

Oblikovanje kraćeg sastavka  Moj prijatelj, Moja prijateljica- vježbanje

Pomoću modela izradili smo maketu dijela naselja u kojem se nalazi naša škola.

DAN KRAVATE

DAN KRUHA

OPET SMO U ŠKOLI

Nova školska godina 2017./2018. u punom je zamahu. Obilježili smo Međunarodni dan mira.

Radimo, pišemo, učimo, istražujemo u neposrednoj stvarnosti, izvodimo praktične radove. Orijentiramo se u prostoru pomoću kompasa, pronalazimo mahovinu, uočavamo gdje Sunce izlazi, gdje zalazi, na kojem je mjestu točno u podne, na kojoj strani svijeta ga nikad nema. Otkrivamo jestive i nejestive šumske plodove. Opuštamo se uz društvenu igru „Prst istine“.

Sve to možete pogledati na fotografijama.

Priloženi dokumenti:
DRUGI RAZRED 16 17.pdf