Ukupno: 197631

EKO AKTIVNOSTI 2018./ 2019.
REDOVITO ČISTIMO OKOLIŠ ŠKOLE

EKO AKTIVNOSTI 2017./ 18.

Izvješće Eko-projektni dan - VODA

Eko projektni dan Voda u 1. razredu PŠD proveden je 17.11.2017. kroz četiri nastavna sata – hrvatski jezik, prirodu i društvo, glazbenu i likovnu kulturu.

Na početku sam učenicima pročitala slikovnicu Ž. H. Vukelja: „Petra uči plivati“ (Djevojčica Petra dolazi s roditeljima na more i odlučila je naučiti plivati bez pojasa za plivanje. Nikako joj ne uspijeva jer je more preveliko i preduboko. Na kraju pada u more sa zidića i propliva.) Nakon kratke interpretacije priče  vidjeli smo kako izgleda voda u čaši i uočili da je tekućina bez boje, ukusa i mirisa te da je prozirna.

Naučili smo i dokazali da se sva živa bića sastoje od vode (prerezali smo jabuku i napravili otisak polovice na salvetu; istisnuli smo sok mandarine i dokazali da i u njoj ima vode). Razgovorom smo zaključili da voda može biti: plitka, duboka, slatka, slana, pitka, napitka te bistra ili mutna. Naučili smo gdje na Zemlji ima vode (more, rijeke, jezera, potoci, ribnjaci, bare, oceani) i da se pojavljuje u obliku kiše, snijega, magle i mraza. Govorili smo zašto nam je voda potrebna i uočili da je pitke vode sve manje jer je nemilice trošimo i zagađujemo.

Nakon toga smo naučili kako mi možemo štedjeti vodu (zatvori vodu dok sapunaš ruke i četkaš zube, tuširaj se umjesto kupanja, cvijeće zalijevaj kišnicom, smeće odlaži u koš kako ne bi završilo u vodi). Potom smo riješili kviz znanja o vodi i naučili da bi dnevno trebali popiti deset čaša vode. Na satu glazbene kulture naučili smo pjevati pjesmu „Što je kiša“ i slušali skladbu „Oluja“, a na satu likovne kulture slikali smo temperom tonove plave boje, a nakon toga smo flomasterom crtali životinje koje žive u vodi.

_____________________________________________

Danas, 30.10. iskoristili smo u PŠ Druškovec lijep, sunčan dan za čišćenje okoliša škole. Svi učenici od 1. do 4. razreda uhvatili su se u koštac sa smećem i pokupili papiriće, limenke, plastične boce i sl. kako bi uljepšali okoliš škole. ​

galerija slika

EKO AKTIVNOSTI 2016./ 17.

Eko

Cvjetnjak nam je prekrasan što se može vidjeti iz priloženih fotki :)

I OVE GODINE PRIKUPILI SMO MNOGO STAROG PAPIRA. BILO GA JE TOLIKO DA SVE NIJE STALO U JEDAN KONTEJNER :)

VODENI AGENT

GALERIJA SLIKA

31.3. Područnu školu Druškovec posjetio je gospodin Jože Cvetko iz Vodne agencije i predstavio učenicima od 1. do 4. razreda rad vodene postaje. Učenici su s velikim interesom pratili prezentaciju.

ČIŠĆENJE  OKOLIŠA  ŠKOLE

GALERIJA SLIKA

Marljivo smo očistili okoliš naše škole.

EKO projektni dan – Energija budućnosti

Dana 17.11.2016. godine održali smo u eko projektni dan pod nazivom „Energija budućnosti“. Učenici su istraživali i učili o obnovljivim izvorima energije kroz prezentacije, slikovnice i pokuse.

GALERIJA SLIKA

EKO AKTIVNOSTI 2015./ 16.

AKCIJA ZELENI KORAK

GALERIJA SLIKA

Bili smo vrijedni u skupljanju staroga papira.

OTPAD JE I TVOJA STVAR

Gospođa Sonja Hlebar iz Udruge za održivi razvoj održala je u četvratak 05.05.2016.godine radionicu pod nazivom Otpad je i tvoja stvar.U radionicu su bili uključeni učenici od 1.do 4. razreda te učenici predškole.

galerija slika

Dan planeta zemlje obilježili smo čišćenjem dvorišta, igrališa i okolice škole.